IX. kerület, Üllői út 39–43.
Újabb Lottóház a fővárosban
…és akkor lottózzunk tovább!
Emlékszik még a Lottóházakra? Az első lottó- és jutalomsorsolásra? A lottóautomatára? Tudja, hogy hol állt egykor a Lottó Áruház? Ha nem, most kényelmes sétaútvonalakat ajánlunk Önnek, melyeket végigjárva megismerheti fővárosunk legfontosabb lottótörténeti eseményeit. Kellemes szórakozást!
A 60-as évek elejére készült el a harmadik, 6 emeletes, 53 lakásos Lottóház, amelynek ünnepélyes átadására 1961. augusztus 29-én került sor. Fortuna kegyeltjei ekkor vehették át a lottó tárgynyeremény-sorsolásán kisorsolt, berendezett lakások kulcsait.
A képen látható lottózó sajnos mára feledésbe merült.
1964-ben itt sorsolták ki a lottó tárgynyeremény-sorsolásán megnyerhető, közel 1500 darab nyereménytárgyat. A főnyeremény egy kétszoba-hallos berendezett lakás volt a Mártírok útján, kamrája tele élelmiszerrel.
A Rákóczi út és a Klauzál utca sarkán állt valaha a Minőség Állami Áruház, amely 1957-ben – a lottó indulásával párhuzamosan – felvette a Lottó Áruház nevet. Az érdeklődök itt nemcsak kedvükre vásárolhattak, de megcsodálhatták a tárgynyeremény-sorsoláson kisorsolt termékeket is, illetve a szerencsés nyertesek itt válthatták be nyertes szelvényeiket a tárgynyereményekre.
Világító neonlámpák között a Lottó Áruház neonreklámjai a Rákóczi úton.
Heller Imréné eladó a lottósorsoláson nyerhető tárgynyereményeket, televíziót, asztali lámpát és lemezjátszót mutatja az áruházban vásárló férfinak a Lottó Áruházban.
A lottó játék nyereménytárgyai a Verseny Állami Áruház dekorációs osztályán.
Ebben a lottózóban töltötte ki és adta fel a szerencsés nyertes azt a szelvényt, amellyel 2003-ban Ötös találata lett. A 13, 33, 73, 77, 78-as számok több mint 129 millió forintot értek.